Będą podwójne piłkarskie Igrzyska w Rzeszowie!

Jedno jest pewne, a mianowicie to, że Stal i Resovia spotkają się 8. maja na boisku przy ulicy Wyspiańskiego w finale Pucharu Polski Podokręgu Rzeszów. Według wcześniejszych zapowiedzi, do rewanżu pomiędzy tymi samymi drużynami ma dojść 16 maja w meczu o mistrzowskie punkty. Na razie nieśmiało, ale słychać głosy, że wystarczy, aby rzeszowskie teamy spotkały się jeden raz w meczu o mistrzowskie punkty, a zwycięzca zyska także okręgowy PP.  W razie remisu o jego zdobyciu miałyby decydować tylko rzuty karne.

Czytaj Więcej:

Szkoda, że wygrała pogoda, bo mogła wygrać Resovia!

 

Jak głosi komunikat klubu, wygrała pogoda i piłkarskie derby miasta Rzeszowa zaplanowane na sobotę 17 marca należało odwołać. Nowy termin tego meczu, to prawdopodobnie 16 maja. Komunikat wyjaśnił także, że obfite opady deszczu i mało optymistyczne zapowiedzi pogodowe, skłoniło CWKS Resovię (wspólnie z Wydziałem Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej) do podjęcia takiej decyzji! Znając stan płyty piłkarskiej na ulicy Wyspiańskiego, przekonują argumentacje mówiące o obfitych opadach deszczu.

Czytaj Więcej:

Na początek sobotnie derby na Wyspiańskiego!

Mówią, że najlepszym reżyserem życia jest przypadek, lub przeznaczenie?W tym przypadku raczej przyroda zdecydowała o tym, że piłkarskie derby Rzeszowa zapoczątkują rywalizację o awans do II ligi? Jeżeli wygramy ten mecz , a nikt z kibiców biało-czerwonych „pasiaków” w to nie wątpi– uznamy, że to przeznaczenie wskazuje właściwy kierunek.

Czytaj Więcej:

 

Wszystko popsuli siatkarze!

 

Ogladając w telewizji siatkarzy Asseco Resovii, którz grali z AZS Idnyk-Pol Olsztyn, układałem w głowie tytuł felietonu oraz jego treść. Wiedziałem, że piłkarze biało-czerwonych „Pasiaków” wygrali w ostatnim meczu sparringowym 4-0 z Polonią Przemyśl. Po pierwszym secie spotkania w Olsztynie, gdy podopieczni trenera Andrzej Kowala prowadzili 1-0, miałem przygotowany piękny tytuł felietonu: Resovia – Rywale 7-0!

Czytaj Więcej:

Są nadzieje na dobrą II piłkarską rundę!

Wielu piłkarskich kibiców Resovii zapewne dziwić będzie się optymizmowi, zawartemu w tytule felietonu. Dobry nastrój nie opieram jednak tylko na intuicji, chociaż także w sprawach dotyczących ukochanej drużyny, owa intuicja zwykle mnie nie opuszczała. Uważnie śledzę zapiski ze sparringów i dochodzę do wniosku, że po woli wszystko idzie w dobrym kierunku, jak to planuje trener Szymon Grabowski.

Czytaj Więcej: